Info

Táto sekcia je venovaná informáciám ohľadne ponúkaných služieb, odborným informáciám týkajúcich sa poskytovaných služieb alebo aj bežným zaujímavostiam zo sveta manikúry a pedikúry.

ONYCLIP  špona v praxi

Veľmi jednoduchá aplikácia, pri správne pripravenej nechtovej platničke drží špona aj tam kde iné lepiace špony nevydržia.
Onyclip špona je vhodná pre začínajúce pedikérky ako obstarávacou cenou tak istotou aplikácie. Onyclip je vhodný najmä pre DIAnohy a iné kde nie je vhodné použitie napr. drátikových špon. Výsledky sú výborné smelo porovnateľné s inými druhmi špon.

 

 

Trápia Vás bolesti nôh?
Vyskúšajte 
ADJUSTAČNÉ PONOŽKY® a nohám sa uľaví.

  Unavené nohy môžete mať z mnohých dôvodov:

 - dlhotrvajúca chôdza, namáhavá činnosť, nekvalitná obuv, chôdza v topánkach na vysokom podpätku, nesprávne držanie tela, náročný deň v práci, športová aktivita, celý deň na nohách, chyby nôh, a iné

Doprajte Vašim unaveným nohám poriadnu relaxáciu a odbúrajte všetko napätie, ktoré v nohách máte. Noste adjustačné ponožky® preventívne! Pravidelným nosením sa Vaše prsty začnú naťahovať a narovnávať a bolesti budú postupne ustupovať.Adjustačné ponožky se starajú o časť Vášho tela, ktorá býva často zanedbávaná. Zmeňte pohľad na Vaše nohy, doprajte im úľavu a tým aj celému Vášmu telu! Adjustačné ponožky robia presno to, čo hovoria - činia Vaše nohy šťastnými. 

Správne postavenie nohy a jej jednotlivých částí ovplyvňuje funkciu celého tela! 

Adjustačné ponožky® slúžia ako terapeutická pomôcka pre:
 • vbočený palec
 • kladivkové prsty
 • krivé a stiesnené prsty
 • časté kŕče v prstoch
 • unavené nohy
 • opuchnuté nohy
 • kurie oko
 • celková úľava nohám
 • a iné problémy nôh
Adjustačné ponožky uvoľňujú stres a napätie, pomáhajú správne zladiť prsty, znižujú trenie a podráždenie, zmierňujú bolesti nôh, zlepšujú krvný obeh, dodávajú nohám a prstom novú energiu. Znižujú tiež potrebu chirurgického zákroku. Pomáhajú tým, že udržujú Vaše nohy a prsty mobilné, ohybné, a tým aj menej bolestivé.Adjustačné ponožky nie sú určené na bežnú chôdzu, plne účinné sú v uvoľnenej polohe, kedy nohy nie sú pod tlakom - tj. pri sedení, ležaní, či spánku.Pamätajte, že je omnoho jednoduchšie udržiavať nohy zdravé, ako ich potom uzdraviť! Adjustačné ponožky sú určené všetkým, ktorým záleží na vzhľade a zdraví jeho nôh. Sú ideálnym darčekom pre každého, pri každej príležitosti. Urobte radosť Vašim blízkym alebo sami sebe. Vyberte si farbu, ktorá sa Vám páči a budete zaspávať s úsmevom na tvári. Vaše nohy budú pripravené na nový deň.

Zdroj: www.pro-nozky.cz

Design a patent USA.
Adjustačné ponožky teraz prichádzajú vo všetkých obľúbených farbách. 

Sme certifikované pracovisko pre poskytovanie služby šponovania aj pre distribútora BS špôn  Schumann & Berthold s.r.o.

B/S špona je určená na zarastený necht – materiál je zo špeciálneho presného sklolaminátového plástu až 2/1000 mm. Tento materiál spĺňa všetky kriteria ,pri práci je material stabilný ,pružný optimalna manipulácia pri úpravach pedikúrov. B/S špona je vyrobená v 6 veľkostiach. Jej vlastnosťami je korekcia nechtov a rýchle hojenie spojené s fyzikálnym zákonom tlaku a protitlaku. Doslovne nám pruží na nechte

a napomáha zdvíhať zarastený necht z valov. Jednoduché použitie - zarastené nechty môžu byť jemno a plynulo zdvihnuté z nechtového valu. Rýchle použitie- necht sa v nechtovom vale narovná. Pozitívne, bezpečné – úľava od bolesti hned po začatí liečby. Optimálny komfort pri nosení - vodotesné, možnosť lakovania

Foto a text :www.schumann.sk

 

ROSS FRASER špony

Naše pracovisko je certifikované aj na plikáciu ROSS FRASER drôtených špon. Tieto špony vyrába priamo podológ/pedikér s certifikátom o obsolvovaní školenia. Tiež vám vieme aplikovať ORa špony. A ako to vyzerá ? Viď naše foto:

Čo je Imkor a ako funguje

páska IMKOR na opravu poškodených nechtov sa lepí priečne na necht lepidlom na nechty, v mieste deformácie alebo v prípade zarastajúcich nechtov cca 1 mm pod kritické miesto zarastania. Páska po nalepení na necht pôsobí po celej svojej šírke, pričom najväčší ťah vzniká na oboch koncoch pásky. Tento ťah sa kontinuálne tvorí až do nulovej línie . Zároveň sa v strede nechtu týmto ťahom vytvára protitlak, ktorý pôsobí až po najvyšší bod nechtu. Po nalepení pásky sa teda necht vďaka tomuto fyzikálnemu zákonu tlaku a protitlaku dlhodobým nosením koriguje a v prípade bolestivého zarastania uľavuje okamžite od bolesti. Zmena tvaru nechtu môže mať rôzne príčiny: trvalý, ľahký tlak topánky, nesprávne strihanie nechtu do oblúka,vyschnutie substancie nechtu spôsobené pribúdajúcim vekom, poruchy látkovej výmeny alebo pri chorobách ako je napr. cukrovka, lupienka (prosiaris) zasahujúca do nechtu alebo onychomykóza. Nechtová platnička sa zdeformuje i v prípade že je po dlhšiu dobu fixovaná do určitého tvaru. Práve túto vlastnosť využíva IMKOR pre opravu deformácií nechtu a to pomocou jemno-elastických sil, ktoré dlhodobo pôsobia v protismere deformácie.

V ReMaPed-e sme dostali možnosť odborne sa dovzdelávať a zároveň posúvať túto odbornú spôsobilosť - t.j. sme sa stali školiteľmi šponovania technikou IMKOR-u. Radi vyškolíme každú ďalšiu pedikérku, ktorá sa chce odborne posunúť na vyššiu úroveň poskytovania svojich služieb.

Pre ilustráciu niekoľko fotografií - zdroj: vlastné foto ako aj foto so súhlasom IMKOR.

Čo je diabetická noha?

Diabetická noha je jednou z najvýznamnejších, telo devastujúci komplikácií diabetu. Je výsledkom kombinácie neuropatie a periférneho arteriálneho ochorenia dolnej končatiny u pacientov s cukrovkou. Vyskytuje sa u 4 až 10 pacientov zo 100 s diagnostikovanou cukrovkou, častejšie postihuje starších ľudí. Diabetická noha je podľa WHO definovaná ako noha pacienta s cukrovkou, ktorá je v dôsledku neuropatického, cievneho a kĺbneho poškodenia chronicky ohrozená rizikom infekcie, ulcerácie, gangrény a deštrukcie hlbokých tkanivových štruktúr s vyústením do amputácie končatiny.

miesta vzniku vredov na nohe pri cukrovkeVyhliadky pacientov s diabetickou nohou.

Väčšina (60-80%) z vredov na nohách sa dá liečiť, zvyšní pacienti s touto komplikáciou podstúpia

v horizonte od 6 – 18 mesiacov od prvých komplikácií amputáciu. Vysoké percento ľudí po amputácii, bohužiaľ, do niekoľkých rokov umiera.

 

 

 

 

 

graf mortalitaAká je teda dostupná liečba?

Odstránenie tlaku na defekty je základnou podmienkou ich hojenia. Zvýšený tlak spôsobuje poškodenie tkanív, nedokrvenosť a bráni rastu granulácií. V prípade neuropatických defektov v štádiu Wagner 1 – 2 obvykle postačuje konzervatívny prístup. Jednou zo základných požiadaviek je maximálne odľahčenie končatiny, dosiahnuté pomocou špeciálnej dočasnej obuvi, invalidného vozíka, bariel, kontaktnej sadry, najčastejšie však pokojom na lôžku. Ďalším bazálnym terapeutickým prístupom, úspešným najmä pri povrchových defektoch, je pravidelné lokálne ošetrovanie, zahŕňajúce odstraňovanie nekrotických hmôt (debridement) a patologicky zmeneného tkaniva až po zdravý okraj a spodinu. V súčasnosti sa opätovne začína používať biologický debridement pomocou larválnej terapie. Sterilné larvy Lucilia sericata vylučujú enzýmy, ktoré rozkladajú nekrotické hmoty, pôsobia antisepticky a v konečnom dôsledku podporujú granulácie. Okrem dôsledného debridementu a výplachu rany (H2O2 a následne Ringer,F1/1) je pri známkach infekcie povrchových defektov vhodná aplikácia lokálneho širokospektrálneho antibiotika (napr. Garamycin – obsahuje gentamycín), prípadne obväzových materiálov s aktívnym uhlím s obsahom striebra – pôsobí antibakteriálne. Vzhľadom na to, že neuropatické defekty majú tendenciu na zasychanie a vytváranie hyperkeratotických lemov, uprednostňujú sa metódy vlhkého preväzu (hydrokoloidy, algináty a pod.). Dôkladné zhodnotenie, vrátane vyšetrenia spodiny defektu pomocou sondy a RTG snímok, patria medzi základné postupy s cieľom vylúčenia osteomyelitídy. V prípade pozitivity je potrebná konzultácia chirurga so zvážením resekcie postihnutej kosti. Pri pokročilej polyneuropatii a podozrení na aseptickú osteoartropatiu (morbus Charcot) je v rámci diferenciálnej diagnostiky indikovaná leukoscintigrafia, eventuálne magnetická rezonancia. Dominantné postavenie ischémie v etiológii syndrómu diabetickej nohy vyžaduje cievne chirurgické vyšetrenie so zvážením angiografického vyšetrenia a následne prípadnej cievnej rekonštrukcie (PTCA, periférny/pedálny bypass).

Vazodilatačná infúzna liečba (alprostadil) je rezervovaná pre konzervatívny postup, kde nebola indikovaná cievna intervencia. Pri menších ischemických defektoch sa dezinfikuje povrch a okolie defektu s uprednostnením preväzu na sucho s dezinfekčnými vlastnosťami (napr. Innadine) a následnou postupnou, resp. kompletnou nekrektómiou. Pri známkach zápalu (flegmóna, secernácia, vlhká infikovaná gangréna, odkrytá kosť alebo kĺbové puzdro) je nutná celková antibiotická (ATB) liečba, chirurgická drenáž, lokálna parciálna amputácia. Pri rozsiahlejších, progredujúcich, nejasne ohraničených, hlbších gangrénach sprevádzaných flegmónou okolia (Wagner 4 – 5) je nutné okamžité chirurgické riešenie – amputácia.

klasifikacia vredov na nohe pri cukrovkePomaly sa hojace rozsiahle plošné defekty po zvládnutí infekcie a pooperačné (poamputačné) rany väčších rozmerov často vyžadujú v rámci urýchlenia hojenia plastické riešenie, o ktorého realizácii rozhoduje chirurg. Možno použiť väčšie kožné štepy prekrývajúce celý defekt, alebo viacero menších štepov, ktoré sa transplantujú ostrovčekovite s predpokladom následnej epitelizácie do okolia – tzv. „mesh“ plastika. Istú alternatívnu v zmysle výraznejšieho urýchlenia hojivých procesov predstavuje systém VACS (Vacuum Assisted Closure System), ktorý vytvára presne definovaný podtlak. Ten zlepšuje prekrvenie a tenziu O2 v oblasti rany, redukuje intersticiálny opuch a prejavy infekcie, kontrahuje ranu, celkovo urýchľuje terapeutický proces. Na pracoviskách vybavených kyslíkovou komorou je hojenie možné podporiť oxygenoterapiou. Diabetické ulcerácie v štádiu Wagner 3 predstavujú postihnutie hlbších štruktúr vrátane kosti, kedy je vždy indikovaná hospitalizácia pacienta so zameraním na liečbu infekcie a zabránenie jej generalizácie. Úvodná empirická antibiotická terapia musí byť širokospektrálna so zameraním na G+, G- a anaeróby. Odber biologického materiálu na kultiváciu sa realizuje z hĺbky defektu s ohľadom na bežnú povrchovú kontamináciu. Cielená antibiotická (ATB) terapia je dlhodobá v trvaní 4 – 6 týždňov (tab. 3), s potrebou dostatočného dávkovania ako prevencie rozvoja bakteriálnej rezistencie.

5 zásad samo vyšetrenia nôh u diabetika

Pre starostlivosť o diabetické nohy platia dole uvedené všeobecné odporúčania (zdroj sme.sk):

 • pravidelná kontrola viackrát denne – ráno a večer a vždy po vyzutí topánok, pri kontrole ťažšie prístupných častí nohy použite zrkadlo, alebo využite pomoc príbuzných
 • zamerajte sa na hodnotenie kože, jej povrchu, farby, pátrajte po začervenaniach, impresiách z obuvi, náznakoch tvorby otlakov, opuchov, zhrubnutej koži a prasklinách v nej
 • všímajte si, či nemáte v medzi prstových priestoroch maceráciu kože a prítomnosť plesňového postihnutia alebo zarastené nechty
 • treba poznať príznaky a prejavy zápalu tvorby defektu – zmeny farby, opuchy, pľuzgiere, praskliny, poranenia a pod.
 • Tieto nálezy sa nesmú podceňovať a je potrebné čo najskôr vyhľadať lekára
 • kontrolujte si obuv aj jej prehmataním, pričom pátrajte po nerovnostiach, chybách šitia, celistvosti výstelky, cudzích predmetoch, trčiacich klinčekoch či iných súčastiach topánky pod.

8 zásad denného samo ošetrenia nôh

 • aspoň raz denne si vymeňte ponožky
 • dvakrát denne si umyte nohy vo vlažnej (nie horúcej ani chladnej) vode nedráždivým mydlom
 • dôležité je nohy následne dobre osušiť, najmä v medzi prstí
 • nohy precvičte a podľa potreby ošetrite hydratačným krémom
 • v prípade plesňového postihnutia ošetrite lekárom odporučeným prípravkom
 • zhrubnutú kožu denne odstraňujte najlepšie šmirgľovou škrabkou
 • pozor na správne strihanie nechtov
 • nechoďte bosí, najmä ak trpíte diabetickou neuropatiou s oslabenou citlivosťou na vonkajšie (často zraňujúce) podnety

Syndróm diabetickej nohy je veľmi komplikované ochorenie. A ani my vo Vitare nie sme schopní robiť zázraky na počkanie. Ak pacient príde neskoro, liečba je príliš dlhá a výsledok otázny. Správna diagnostika a čo najrýchlejšie nasadenie vhodnej liečby, je kľúčom k dosiahnutiu úspechu. Najdôležitejšia je disciplinovanosť pacienta, ku ktorej radíme predovšetkým:

dodržiavanie pravidelnosti terapie, neponocovanie, úprava jedálnička, nezaťažovanie nohy

Tieto opatrenia nemôžu byť pozabudnuté a na základe našich skúsenosti tvoria významnú časť úspechu. Výsledkom, takejto komplexnej starostlivosti je v tomto prípade zachránenie končatiny.

Autori a zdroje: MUDr. Michal Bruňo, www.sme.sk, www.badatel.net

Choroby nechtov

Onychomykózy (mykotické infekcie) na dolných končatinách

Onychomykóza je chronická infekcia nechtovej jednotky (t. j. nechtovej platničky, nechtového lôžka, koreňa nechta, podnechtového tkaniva alebo aj tkanív v bezprostrednom okolí nechta) na rukách alebo na nohách spôsobená mikroskopickými hubami (tab. 1., obr. 1):

1) dermatofytmi (až 80 % onychomykóz), 2) non-dermatofytmi (druhy saprofytických, oportúnne patogénnych vláknitých húb),

3) kvasinkami (hl. Candida albicans, atď.) - nechty nôh postihujú výnimočne.

 Tab.1. Najčastejší pôvodcovia onychomykóz na dolných končatinách

Dermatofyty

 

Non-dermatofyty

(vláknité huby)

 

Trichophyton rubrum

65 - 90 %

Scopulariopsis spp.

2 - 8 %

Trichophyton interdigitale

5 - 15 %

Aspergillus spp.

2 - 8 %

Epidermophyton floccosum

<1 %

Fusarium spp.

1 - 3 %

Trichophyton spp.

(iné druhy)

ojedinele

Acremonium spp.

1 - 2 %

Microsporum spp.

ojedinele

Phoma spp., iné huby

ojedinele

Klinické príznaky

Klinické príznaky onychomykóz sú pestré. Infekcia nechtov na nohách sa prejavuje ako postupne sa zväčšujúca farebná škvrna/y (farba závisí od vyvolávateľa mykózy) spojená s hrubnutím a drobivosťou nechtovej platničky alebo aj odlúčením nechtovej platničky od nechtového lôžka. Infekcia zvyčajne začína od voľného okraja a z laterálnej (bočnej) strany, šíri sa proti smeru rastu nechta (najčastejšia forma). Výsledkom dlhotrvajúcej neliečenej infekcie je deštrukcia časti až strata celej nechtovej platničky (častá forma). Zriedkavo infekcia začína pri koreni nechta alebo sa vyvinie na povrchu nechtovej platničky. Mykóza môže postihnúť jeden (obvykle na palci) alebo viaceré/všetky nechty nôh (alebo aj rúk). Onychomykózu klinicky imitujú niektoré iné choroby nechtov alebo celkové choroby s prejavmi na nechtoch (napr. psoriáza, atopická dermatitída, poruchy rastu nechtov, lichen planus, bakteriálne infekcie, traumatické a chemické poškodenie, tumory a i.). Stanoviť presnú diagnózu umožnia špeciálne laboratórne testy.

Diagnostika

Pacienta so zmenami na nechtoch vyšetrí dermatológ, ktorý podľa klinických prejavov, anamnézy atď. určí pravdepodobnú diagnózu a od neliečeného pacienta zoberie vzorky nechtov na laboratórne vyšetrenie. Onychomykóza sa potvrdí alebo vylúči špeciálnym mykologickým vyšetrením vzoriek - mikroskopicky a kultivačne.

1. Mikroskopické vyšetrenie vzoriek nechtov (obr. 2) sa robí v preparátoch prejasňovaných 20 % lúhom draselným alebo sodným, výhodne s prídavkom Parkerovho atramentu (farbenie). Preparát hodnotí skúsený mykologický pracovník - špecialista (posudzuje prítomnosť nielen hubových elementov, ich vzhľad, množstvo atď., ale aj iných artefaktov, prímesí).

2. Kultivačné vyšetrenie. Nezávisle od toho, či mikroskopické vyšetrenie bolo pozitívne alebo negatívne, sa vzorky nechtov inokulujú na špeciálne kultivačné médiá, ktoré umožnia rast pôvodcov onychomykózy a inkubujú sa za predpísaných podmienok 2 - 6 týždňov. Počas tohto času sa pravidelne kontrolujú a v prípade rastu húb sa hodnotí ich vzhľad, kvantita, vykoná sa presná identifikácia izolátov. Kultivačný nález sa porovná s výsledkom mikroskopického vyšetrenia a posúdi sa, či daný druh huby môže byť pôvodcom infekcie nechtov alebo ide o kontaminanty (zo znečistenia).

Mikroskopický a/alebo aj kultivačný dôkaz pôvodcu umožní odlíšiť onychomykózu od iných chorôb nechtov a pacienta patrične liečiť.

Ak sa prvým mykologickým vyšetrením nepodarilo potvrdiť hubový pôvod nechtových zmien a onychomykóza je naďalej pravdepodobná, je vhodné vyšetrenie zopakovať (nové vzorky od neliečeného pacienta). Rovnako postupujeme aj v prípade rastu non-dermatofytov, húb, ktoré sa bežne vyskytujú v prostredí a v ojedinelých prípadoch nechty infikujú alebo iba kontaminujú.

Výskyt a prenos ochorenia

Reálne rozšírenie onychomykóz v populácii nie je možné presne stanoviť. Odhaduje sa, že nimi trpí priemerne 3 - 8 % svetovej populácie, v niektorých skupinách osôb (baníci, športovci, seniori, pacienti s imunodeficitom atď.) je však táto proporcia niekoľkokrát vyššia. U nás patria onychomykózy na nohách medzi najčastejšie sa vyskytujúce povrchové mykózy.

Pre vznik a pretrvávanie onychomykózy u pacienta prispievajú viaceré faktory:

vonkajšie - zanedbanie liečby mykózy kože (napr. v medziprstí nôh, na ploskách), zanedbanie hygieny a dezinfekcie obuvi, ponožiek, nástrojov na ošetrovanie nechtov, nevzdušná obuv, úrazy, využívanie spoločných spŕch a iných miest, kde pobývajú  osoby s mykózou kože (plavárne, športoviská, pedikúra, domácnosť).

vnútorné - najmä poruchy cirkulácie krvi na končatinách, vredy predkolenia, cukrovka a iné oslabujúce choroby, imunodeficity, pomalý rast nechtov atď. - zhoršujú výživu nechtov.

Zdrojom pôvodcu infekcie - dermatofytov je človek, raritne zvieratá. Rezervoáry niektorých pôdnych dermatofytov a hlavne non-dermatofytov sú v prostredí (zemina, rastliny, prach atď.).

Prenos infekcie. Onychomykózy patria medzi prenosné choroby - jedinec s mykózou kože a nechtov je pre svoje okolie nebezpečný z hľadiska šírenia infekcie (najviac v období odlučovania kožných šupín a drobivosti nechtov).

A. Dermatofytmi spôsobené infekcie sú prenosné:

priamo - po kontakte s infikovaným jedincom (v prípade onychomykóz  na nohách je takýto prenos nepravdepodobný), alebo podstatne častejšie - nepriamo - pomocou predmetov, materiálov (koberčeky v domácnosti, podlahy v sprchách, vodné jarčeky na kúpaliskách, nástroje na pedikúru, obuv, ponožky atď.), ktoré sú kontaminované drvinou z infikovaných nechtov alebo šupinami z dermatofytových lézií.

Často onychomykóze nôh jednotlivca predchádza mykóza kože (medziprstia, plosky nôh) a infekcia nechtov je dôsledkom autoinfekcie.

B. Non-dermatofyty - spôsobia onychomykózy (po kontakte so zeminou, rastlinnými materiálmi ap., ktoré sú ich rezervoármi) obvykle po úraze, ošetrovaní nechtov, znečistení a niekedy aj druhotne infikujú nechty poškodené dermatofytmi alebo baktériami. Prenos takejto mykózy na iného človeka by mohol byť nepriamy (napr. pilníky na nechty, obuv), ale je málo pravdepodobný.

Prevencia

Spočívajú v nasledujúcich opatreniach: zabrániť kontaktu jedinca s pôvodcom (huba) a so zdrojom pôvodcu (človek, zviera), zabrániť kontaktu s materiálmi, predmetmi, na - a v ktorých sa koncentrujú infekčné častice pôvodcu, prerušiť nepriame cesty prenosu infekcie, napr. dezinfekčnými prostriedkami alebo sterilizáciou (napr. prostredie, podlahy, predmety osobného používania, nožnice, pilníky, obuv...), dôsledne liečiť existujúcu mykózu kože na tele a nechtoch (rúk) svoju i osôb v okolí.  Možnosť očkovania neexistuje.

Terapia

Na liečbu onychomykóz na dolných končatinách sa používajú antimykotiká nešpecifické alebo špecifické, lokálne (roztoky, tinktúry) alebo systémové (tablety). Výber druhu antimykotika, spôsobu a trvania liečby je individuálny, lekár ho určí podľa rozsahu, trvania, miery postihnutia nechtov, celkového zdravotného stavu a veku pacienta s ohľadom na iné podávané lieky, farmakologické vlastnosti ordinovaného antimykotika, podľa citlivosti pôvodcu in vitro alebo odporúčaní výrobcu či vlastných skúseností. Vzhľadom na pomalý rast nechtov je liečba zdĺhavá - trvá niekoľko mesiacov, i dlhšie než rok. Mala by začať až po mikroskopickom a kultivačnom potvrdení mykózy a jej pôvodcu.

Zdroj: https://www.hpl.sk/ochoreli-ste/choroby/onchomykozy

 

 

Publikovanie odborných článkov, skúseností, noviniek zo sveta pedikúry a manikúry ako aj postrehy.

Objednávanie a komunikácia.

Objednávať sa na procedúry je možné:

- telefonicky - ak nedvíhame, práve robíme, alebo z iného dôvodu nevieme na telefonát reagovať - pošlite vtedy SMS, aby sme
  vás vedeli spätne kontaktovať

- nevieme vás zavolať - ak sa nám nezobrazí telefónne čislo volajúceho, čiže má utajené číslo a na takéto volania nereflektujeme !

- kontaktný formulár na stránke - je potrebné všetko vypísať správne, niekedy je telefónne číslo nesprávne, alebo ak necháte len
  emailovú adresu a je nesprávna, naozaj nie je možné sa vám ozvať

- emailom - je potrebné nechať na seba najmä telefónne číslo a bolo by milé sa aj podpísať, aby sme vás vedeli slušne osloviť

 

RUŠENIE TERMÍNOV

Termín na procedúry je potrebné zrušiť 24 hodín vopred, ak máte večerný termín, najneskôr do 08.00 hod ráno v ten deň.

V prípade, že sa včas neodhlásite bude vám účtovaný administratívny poplatok za zmenu termínu rovnako, ako u akéhokoľvek poskytovateľa služieb. Skúste si prosím uvedomiť skutočnosť, že poskytovateľ služieb pokiaľ nemá klienta, nemá ani peniaze. Ani vám by sa nepáčilo, keby ste prišli na termín a poskytovateľ služby by sa nedostavil. Aj my chodíme do práce, lebo sa tým živíme. Aj vy chodíte do práce, lebo tá vás živí. Preto nerobte druhým to, čo nechcete aby robili vám.

 

Ďakujeme za porozumenie

Naše postrehy

Klient ako zajatec - prístup predajcov pedi pomôcok - problém dostať sa k tovaru, lebo jeden predajca sa nebaví s druhým (konkurencia) a klient si odnáša tieto žabo-myšie vojny. Naša skúsenosť - až keď informujete, že budete vo svojej komunite informovať o ABSOLÚTNEJ neprofesionalite predajcu (etika a bontón sa v prístupe nenachádza) sa predajca zrazu tvári akoby sa nič nestalo...smutné.

Preukážeme emailovú komunikáciu s oboma predajcami - je to proste nonsens - stačí napísať milí pedikéri a manikéri. A nie sme jediní s touto skúsenosťou.

Vaše postrehy